بازاریابی برای رستوران های لوکس

بازاریابی برای رستوران های لوکس

بازاریابی برای رستوران های لوکس

 

بازاریابی برای رستوران های لوکس

رستوران های متنوع با غذاهای مختلف بطور مثال در ایران وجود دارد. رستوران هایی با غذاهای ایرانی سنتی، رستوران های مدیترانه ای، رستوران هایی با غذاهای فرنگی، رستوران های چینی و غذاهای آسیایی و شرقی، رستوران هایی که مختص غذاهایی دریایی هستند و…

رستوران هایی که نام بردیم بسیار لوکس هستند که ما در این مطلب با این دسته از رستوران ها کار داریم.

مکان و موقعیت جغرافیایی رستوران

بطور کلی در بحث بازاریابی برای یک رستوران، مهمترین مطلبی که وجود دارد نزدیکترین افرادی که تا شعاع 5 کیلومتری آن رستوران هستند، میباشند. بطور قطع میتوان گفت که بیشترین مشتریان آن رستوران در اطراف و نزدیکی محیط رستوران هستند. پس بدیهی است که رستورانی که بطور مثال در منطقه یک تهران قرار دارد، شاید مشتریانی از مناطق دیگر تهران نیز سالی چند بار به آنجا بروند، ولی بیشترین مشتریانش از همان مناطق نزدیک رستوران هستند. پس مهمترین نکته در مورد یک رستوران لوکس موقعیت جغرافیایی و لوکیشن و مکان آن رستوران است.

لوکیشن یک رستوران لوکس قطعاً به ندرت میتواند در مناطق پایینی شهر باشد. اگرچه که به ندرت رستوران های لوکس و بسیار خوبی را در مناطق پایینی شهر هم امکان دارد که ببینیم، ولی دلایل خاصی باعث وجود این رستوران ها شده اند، بطور مثال رستوران معروف نایب در تهران، که از برند های معروف و قدیمی با غذاهای باکیفیت است، یک شعبه در منطقه 15 خرداد در نزدیکی بازار بزرگ تهران  نیز دارد چون در آن منطقه افراد زیادی برای خرید از بازار بزرگ، به آنجا مراجعه میکنند و در حقیقت جامعه ی هدف مشتریانش، طیف وسیعی از افرادی است که روزانه برای خرید به بازار بزرگ تهران، مراجعه میکنند.

بازاریابی برای رستوران های لوکس

همانطور که اشاره کردیم بیش از 90 درصد از مشتریان یک رستوران شامل افرادیست که در نزدیکی آن تا شعاع پنج کیلومتری رستوران هستند، پس یک رستوران لاکچری و لوکس به ندرت در مناطق فقیرنشین و کم درآمد قرار میگیرد.

 آیا رستوران های مختلف، اهمیت یکسانی در خاطرِ افراد دارند ؟

حال میخواهیم ببینیم که شما وقتی تصمیم میگیرید به یک رستوران بروید، کدام رستوران ها را برای رفتن انتخاب میکنید. ملاک شما برای انتخاب آن رستوران، چه چیزهایی میتواند باشد ؟ اینها عواملی هستند که مشتریان رستوران های مختلف را از یکدیگر متمایز میکنند و در بحث بازاریابی برای رستوران حائز اهمیت زیادی هستند که به آنها میپردازیم.

نقش شبکه های مجازی در بازاریابی رستوران های لوکس

همانطور که اشاره کردیم در بحث بازاریابی، استفاده از شبکه های مجازی و اینترنت و بودن نام رستوران در بین دیگر رستوران ها در فضای مجازی و Social media  بسیار مورد مهمی است که باید به آن توجه شود.

رستوران لوکس باید سعی کند از فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی بهره بیشتری ببرد. هم برای معرفی برند خود و هم برای یادآوری نام رستوران خود برای مشتریان سابقش، میتواند کارهای زیادی در شبکه های اجتماعی مجازی مثل اینستاگرام و فیس بوک و توئیتر و یوتیوب انجام دهد. رستوران لوکس، قطعاً برای تبلیغات در فضاهای مجازی، میتواند پیشتاز دیگر رستوران های معمولی باشد. کما اینکه اولین باری که تبلیغات رستوران ها در اینستاگرام توسط بلاگر ها و فود بلاگرها و اینفلوئنسرها شروع شد، برای رستوران های لاکچری و لوکس بود که افرادی کمی با آنها آشنایی داشتند. این کار برای یک رستوران نام آشنا و با کیفیت، جدا از اینکه به جذب مشتریان بیشتر کمک شایانی میکند، به برند سازی و معروف شدن نام رستوران در بین دیگر رستوران ها و در اینترنت نیز، کمک بسیار زیادی خواهد داشت.

بازاریابی برای رستوران های لوکس

برای یک رستوران لاکچری این مطلب اهمیت بسیار بیشتری دارد. این رستوران ها میتوانند برای بازاریابی و مارکتینگ خود از این فضاهای مجازی و اینترنت و … بیشترین و بهترین استفاده و بهره وری را برای تأثیر در روند بازاریابی رستوران ایجاد خواهد کرد.

به عنوان مثال اگر یک رستوران چینی، ویدیو های تاثیر گذار در اینترنت منتشر کند، میتواند در ذهن افراد ماندگار شود، که اگر خواستند سری به رستوران های چینی بزنند، فلان رستوران در اولویت انها باشد.

نقش فودبلاگر ها و تسترها در بازاریابی برای رستوران های لوکس

فود بلاگر ها و تسترها افرادی هستند که در شبکه های مجازی مثل اینستاگرام، با تست کردن غذاهای مختلف در یک رستوران و معرفی آن رستوران و غذاهایش، نام آن رستوران را در پست ها و استوری های خود تبلیغ میکنند.

بازاریابی برای رستوران های لوکس

یک رستوران لوکس با پرداخت هزینه تبلیغات به یک فود بلاگر میتواند از این فرد بخواهد تا برای او تبلیغات خوبی ایجاد کند. تجربه نشان داده این کار بسیار تاثیر گذار بوده و چندسالی است که در بین مردم جا افتاده. بنده نیز گاهی از رستوران های خوبی که بعضی از فودبلاگر های معروف، معرفی میکنند، استفاده میکنم. در اینکه این کار نتیجه بخش هست یا خیر، ذره ای نباید شک داشت.

رستوران لوکس حتماً باید روی بحث برندسازی خود به خوبی کار کند. داشتن سایت و صفحه مجازی اختصاصی برای معرفی غذا بسیار تاثیر گذار است.

حتی گاهی رستوران های لوکس، دست به خلاقیت های جالبی میزنند و با ساخت کلیپ ها و ویدئوهای انیمیشنی و فیلم های موشن گرافی مطالب جالبی را عنوان میکنند و در آن فیلم به آن میپردازند. در انتها یا در وسط ویدئو نیز نام و لوگو رستوران نشان داده میشود، مثل کارهایی که سوریلند انجام میدهد که به راستی با توجه به تعداد کثیر فالوورهایش، از تأثیرگذاری زیادی برخوردار است. (سوریلند، یک پیج مختص ساخت انیمیشن های طنز توسط طنزپرداز معروف سروش رضایی اجرا و منتشر میشود)

بازاریابی برای رستوران های لوکس

برخی از این رستوران های لاکچری پاتوق افراد خاصی هستند، و در واقع هر کسی نمیتواند مرتب به این رستوران ها سر بزند. مثل رستوران VIP شاندیز جردن در تهران که دارای منوی بسیار گران قیمت و فضای لوکس فوق العاده ای هست که پاتوق ستارگان سینما و موسیقی، بازیگران و خواننده های مختلف و معروف است.

نقش تبلیغات و پست بنرها در بازاریابی رستوران های لوکس

این رستوران ها از دکوراسیون داخلی و فضای بسیار لوکسی برخوردار هستند که کاملاً با قیمت منو غذاهای رستوران هماهنگی دارد و هر دو در سطح بالا قرار دارند. خیلی از این رستوران های لوکس و معروف، از چهره های بازیگران معروف برای تبلیغات خود استفاده میکنند. همانطور که در سال گذشته، شاهد تبلیغات وسیع رستوران ارکیده، که چند شعبه در تهران و کرج و متل قو شمال دارد، بودیم. بطور مثال در این تبلیغات خانم یکتا ناصر (بازیگر) به همراه همسرش آقای منوچهر هادی (کارگردان) و فرزندشان در این رستوران معروف مشغول سرو غذا بودند و بر سر یکی از میزهای این رستوران نشسته بودند که این عکس تبلیغاتی، تا چندین ماه بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی در اتوبان های مختلف شهر تهران و کرج دیده میشد.

بازاریابی برای رستوران های لوکس

این نوع از تبلیغات، با استفاده از چهره های معروف به برندسازی بیشتر آن مجموعه رستورانی نیز کمک زیادی میکند و به نوعی باعث جلب اعتماد مشتری میشود. در حقیقت تبلیغات توسط چهره های معروف، این حس را به مشتری القا میکند که این فرد محبوب من نیز در حال استفاده از فلان رستوران است پس بهتر است که یکبار هم که شده این رستوران را تست کنم. اگرچه که این سبک از تبلیغات، در این سال های اخیر، قطعاً در حد توان هر رستورانی نیست و بیلبورد و پست بنر های شهری، هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت ولی برای بازاریابی رستوران های لوکس، گزینه ی بسیار مناسبی است.

این مقاله را نیز بخوانید : روش های بازاریابی رستوران

 

تبلیغات نوین با بازدهی بالا در بازاریابی رستوران لوکس

همچنین باید توجه داشت که استفاده از سایت های تخفیف گروهی مثل نت برگ و تخفیفان و … هم میتواند بصورت متناوب و دوره ای، برای رستوران های لاکچری، به عنوان یک مارکتینگ نیز استفاده شود. به عنوان مثال خیلی از رستوران های لوکس، سالی دو تا سه بار یا گاهاً بیشتر تخفیفات مدت دار مناسبی را با همکاری با سایت های تخفیف، برای مشتریان خود ایجاد میکنند. در حقیقت با این روش هم مشتریان قدیمی آن رستوران سورپرایز میشوند و از این تخفیف استفاده میکنند. هم به جذب مشتری های جدیدتر کمک میکند. مشتریان جدیدی که شاید همیشه نتوانند به آن رستوران خاص بروند نیز، مشتاقانه از آن تخفیف استفاده میکنند.

بازاریابی برای رستوران های لوکس

سیستم قدردانی از مشتریان وفادار و همیشگی

رستوران های لوکس و لاکچری، اکثراً کارت خاصی به مشتریان خاص خودشان میدهند. نام این کارت ها، کارت های اعتباری هست که هر بار که به آن رستوران میروند، با هر فاکتور پرداختی آنها، مقداری مبلغ که درصد مشخصی از آن فاکتور هست، روی آن کارت اعتباری شان فعال میشود. هر وقت که آن کارت اعتباری به عدد مشخصی رسید، رستوران به آن مشتری یک غذای رایگان هدیه میدهد. این کارت که مخصوص مشتریانی است که به باشگاه مشتریان آن رستوران عضو شده اند تعلق میگیرد. این یکی از طرح هایی است که در راستای جذب مشتری بیشتر برای رستوران تأثیر گذار است. ضمن اینکه مشتری معمولی رستوران را به یک مشتری وفادار و همیشگی برای آن رستوران تبدیل خواهد کرد. و البته برای یک رستوران لوکس، داشتن مشتریان وفادار از اهمیت بالایی برخوردار است.

حتی گاهاً دیده شده که رستوران های لاکچری خاصی، دارای پنل اس ام اس  مخصوص مشتریان ویژه خود میباشند. و رستوران زمانیکه شماره موبایل مشتریان خاص خود را در یک پایگاه داده ذخیره میکند، در تاریخ های خاصی مانند تولد و سالروز ازدواج و … برای مشتری خود پیامک های محبت آمیز حاوی متن تولدت مبارک و … ارسال میکنند.

این حرکت، در جهت بازاریابی صحیح برای یک مجموعه رستورانی لوکس میباشد. زیرا که این کار باعث احساس صمیمیت و نزدیکی بیشتر با مشتری میشود و همین امر در وفادار کردن مشتری، حائز اهمیت است.

بازاریابی برای رستوران های لوکس

همانطور که قبلاً هم در مقالات قبلی به این مطلب اشاره کردیم، هر کسب و کاری که ایجاد میشود، برای حیات و دوام آن کسب و کار، حتماً باید به بازاریابی و مارکتینگ در آن حوزه دقت بسیاری کرد. و قطع به یقین استفاده از ابزارهای مختلف در بازاریابی برای رستوران، مشتریان بیشتری را برای رستوران ایجاد خواهد کرد.

و همیشه نباید صرفاً از یک راه برای بازاریابی رستوران، استفاده کرد. لذا لازم است که از روش های مختلف برای بازاریابی رستوران، بهره برده شود. افزایش فروش برای یک رستوران، حیاتی ترین چیزی است که به همین منظور به دنبال بازاریابی برای آن رستوران هستیم. این مهم، فقط با استفاده از نکاتی که به آن اشاره کردیم، ممکن میشود.

و اگر یک رستوران، به هر دلیلی از یک بازاریابی صحیح برای کسب و کار خود، چشم پوشی و صرفنظر کند، قطعاً با شکست جدی مواجه خواهد شد. یک رستوران، به راحتی میتواند با استفاده از جدیدترین روش ها که برخی از آنها را در این مطلب ارائه دادیم، خود را به گروه های بیشتری معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *