از آنجایی که صنعت خدمات غذایی همیشه در حال تغییر است، ممکن است برای رستوران داران ادامه دادن به آن سخت به نظر برسد. به علاوه، با افزایش ناهار خوردن در فضای باز در بحبوحه همه گیری COVID-19 ، غذاهای عالی برای جذب مشتریانی که به دنبال جایی در فضای باز هستند کافی نیست. اما در حالی که موانع جدید و بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برای صاحبان مجموعه های غذایی وجود دارد، برخی از عناصر ضروری وجود دارند که همیشه در راه اندازی رستوران حکمفرما هستند.

با این حال، واقعیت این است که بسیاری از رستوران‌ها به دلیل عدم برنامه‌ریزی در طول سال اول خود شکست می‌خورند، اما این مساله به این معنا نیست که مجموعه غذایی شما باید خیلی پیچیده باشد. در واقع، هرچه بتوانید آن را ساده تر کنید، شانس موفقیت شما بیشتر است.

برای کمک به شما برای شروع، ما این راهنمای کامل، اما آسان برای راه اندازی رستوران خود را گردآوری کرده ایم. خواه رویای شما باز کردن یک بار شراب لاس وگاس باشد، یک میخانه ایرلندی که به خاطر آبجوی دست سازش معروف است، یک پیتزا فروشی به سبک نیویورک، یا یک تجربه غذاخوری خوب در مرکز شهر با موسیقی زنده.

مواردی که در مقاله راه اندازی رستوران می خوانید

بازارهای هدف

سبک های خدمات رستوران

فراهم  کردن مکان مناسب

نوشتن طرح کسب و کار

انتخاب مکان

ایجاد یک منو

استخدام کارمند

بازاریابی و تبلیغات

هیچ یک از خدمات غذایی به تنهایی جذابیت جهانی ندارد. این واقعیتی است که خیلی از کارآفرینان جدید با پذیرش آن مشکل دارند، اما واقعیت این است که شما هرگز 100 درصد بازار را در اختیار نخواهید داشت. وقتی سعی می کنید همه را راضی نگه دارید، در نهایت نمی توانید کسی را راضی کنید.  بنابراین روی 5 یا 10 درصد از بازاری که می توانید به دست آورید تمرکز کنید و بقیه را فراموش کنید.

با این اوصاف، چه کسی در مجموعه غذایی غذا می خورد؟ بیایید به دسته بندی های بازار اصلی مشتریان مشاغل خدمات غذایی که گام اولیه راه اندازی رستوران است نگاه کنیم:

بازارهای هدف مجموعه غذایی

نسل Y

این نسل که «نسل هزاره»، «پژواک» یا «بوملت» را نیز نامیده شده، شامل متولدین سال‌های 1370 تا 1380 می‌شود. آنها یک هدف اصلی برای مجموعه غذایی هستند و سه برابر نسل x هستند. اعضای نسل Y به دنبال فست فود و خدمات سریع هستند. حدود 25 درصد از رستوران رفتن آنها مربوط به همبرگر است و بعد از آن رستوران های پیتزا با 12 درصد قرار دارند.

نسل X

چگونه یک رستوران را راه اندازی کنیم؟

نسل X برای متولدین دهه 60 به کار می‌رود. این گروه به خاطر ارزش‌هایی که به خانواده می دهند معروفند. در حالی که نسل‌های قبلی تلاش می‌کردند از نظر مالی بهتر از والدین خود عمل کنند،  Gen Xers بیشتر بر روابط خود با فرزندانشان تمرکز می‌کنند. آنها به ارزشها اهمیت می دهند و طرفدار رستوران هایی با خدمات سریع و سالاد بارها و بوفه هایی که همه چیز را می توانند آنجا بخورند هستند. برای جذب این گروه بازار، فضایی راحت ارائه دهید که بر ارزش و محیط تمرکز دارد.

Baby boomers

چگونه یک رستوران را راه اندازی کنیم؟

بیبی بومرها متولدین دهه 50 هستند. افراد برجسته این نسل، متخصصان ثروتمندی هستند که می توانند به غذا خوری های سطح بالا بروند و آزادانه پول خرج کنند. در طول دهه 1980، آنها گروه اصلی مشتریان برای رستوران های لوکس و مد روز بودند. در دهه 1990، بسیاری از خانواده‌های بچه‌دار دو درآمدی  بودند. امروزه، آنها، پدربزرگ و مادربزرگ شدند، و هدف رستوران هایی قرار می گیرند که غذای رسمی و مجلل و فضایی مناسب برای خانواده ارائه می دهند.

Empty nesters ( کسانی که بچه‌هایشان بزرگ شده اند و به خانه‌های خود رفته‌اند)

چگونه یک رستوران را راه اندازی کنیم؟

این گروه متشکل از افراد در محدوده سنی بین Baby boomer ها و بزرگتر (افراد در اوایل 50 سالگی تا حدود 64 سالگی) هستند. آشیانه‌ خالی ها معمولاً دارای بچه های بزرگ‌تری هستند که دیگر در خانه زندگی نمی‌کنند، و با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها و رفتن فرزندانشان از خانه، قدرت مالی آنها بیشتر می شود. این گروه با  بالاترین درآمد سرانه در بین تمام نسل‌ها، معمولاً به  رستوران‌های مجلل می روند. قیمت برای آنها زیاد مهم نیست و بیشتر به خدمات  و غذای عالی نوجه می کنند. این گروه را با محیطی زیبا و با کلاس جذب کنبد.

سالمندان

بازار سالمندان گروه سنی بزرگی از افراد 65 سال و بالاتر را پوشش می دهد. به طور کلی، اکثر سالمندان درآمد ثابتی دارند و ممکن است اغلب نتوانند از عهده خرید مجموعه غذایی مجلل برآیند، بنابراین تمایل دارند به  رستوران‌های خانوادگی بروند که خدمات خوب و قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهند. سالمندان «جوانتر» احتمالاً فعال‌تر هستند و درآمد خالص بیشتری نسبت به سالمندان «مسن‌تر» دارند که ممکن است سلامت آنها رو به افول باشد. سالمندان معمولاً طرفدار غذاخوری هایی هستند که در ساعات ابتدایی صبح غذا سرو می کنند و منوهای سالمندان را با قیمت‌های پایین‌تر و بخش‌های کوچک‌تر ارائه می‌دهند، زیرا اشتهای آنها نسبت به افراد جوان کمتر است.

منبع مقاله

سایت: https://www.entrepreneur.com/article/73384