نوشتن طرح کسب و کار

با داشتن تجربه عملی، آماده هستید تا طرح کسب و کار خود را تنظیم کنید که حیاتی ترین عنصر رستوران شما است.  قبل از خرید اولین قاشق یا شکستن اولین تخم مرغ، همه چیز را روی کاغذ برنامه ریزی کنید.

وقتیکه در حال نوشتن یک طرح تجاری هستید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

تعریف واضحی از تصور کلی از رستوران، شرحی از بازار، منو و قیمتتان باشد. اطلاعات مالی دقیق، از جمله داده‌های مربوط به سرمایه اولیه (مقدار و منابع) و پیش‌بینی درآمد و هزینه بلندمدتتان را بدهد. یک طرح بازاریابی،  برنامه های استخدام، آموزش و حفظ کارکنان؛ و طرح‌های دقیقی که نحوه برخورد شما با چالش‌هایی را که رستوران‌داران هر روز با آن روبرو می‌شوند، مشخص می‌کند.

تامین مالی کسب و کار شما

چگونه یک رستوران را راه اندازی کنیم؟

اینکه چه مقدار پول برای شروع نیاز دارید بستگی یک سری موارد دارد. به نوع کسب و کار، امکانات، میزان تجهیزات مورد نیاز شما، خرید نو یا دست دوم، موجودی، بازاریابی و سرمایه عملیاتی لازم (مقدار پول نقدی است که نیاز دارید تا زمانی که کسب و کارتان شروع به سوددهی کند دارد.( خرج کردن صدها هزار دلار برای راه اندازی یک رستوران آسان است، اما ضروری نیست. به عنوان مثال، زمانی که جیم آمارال، مالک نان Borealis اولین نانوایی خود را در مین راه اندازی کرد، فضایی را اجاره کرد که یک نانوایی بود و با مخلوط کن، نیمکت، اجاق گاز و سایر تجهیزات همراه بود. او توانست با 10000 دلاری که از خانواده و دوستانش قرض گرفته بود شروع کند و از آن در درجه اول برای موجودی کالا استفاده کرد.

صرف نظر از اینکه چقدر نیاز دارید، مطمئناً برای شروع کسب و کار خدمات غذایی خود به مقداری پول نقد نیاز خواهید داشت.  در اینجا چند پیشنهاد برای بالا بردن سرمایه استارت‌آپ‌تان وجود دارد:

منابع خودتان

در هنگام نوشتن طرح کسب و کار یک فهرست کامل از دارایی های خود داشته باشید. افراد عموما دارایی های بیشتری از آنچه تصور می کنند دارند. بطور مثال حساب های پس انداز، حساب های بازنشستگی، حقوق صاحبان سهام در املاک، تجهیزات تفریحی، وسایل نقلیه، مجموعه ها و سایر سرمایه گذاری ها.  شما ممکن است تصمیم بگیرید دارایی ها را به صورت نقدی بفروشید یا از آنها به عنوان وثیقه برای وام استفاده کنید. همچنین به خط اعتباری شخصی خود نگاه کنید.  بسیاری از مشاغل موفق با کارت های اعتباری شروع شده اند.

خانواده و دوستان

قدم منطقی بعدی پس از جمع آوری منابع خود، نزدیک شدن به دوستان و اقوام است که به شما اعتماد دارند و می خواهند به موفقیت شما کمک کنند.  محتاط باشید.  مهم نیست چقدر با آن شخص نزدیک هستید، خودتان را حرفه ای معرفی کنید. همه چیز را به صورت مکتوب بنویسید. مطمئن باشید که افرادی که به آنها نزدیک می شوید می توانند ریسک سرمایه گذاری در کسب و کار شما را بپذیرند.

شرکا:

با استفاده از اصل “قدرت در اعداد”، به دنبال کسی باشید که ممکن است بخواهد در سرمایه گذاری با شما شریک شود.  شما ممکن است فردی را انتخاب کنید که قدرت مالی خوبی داشته باشد و بخواهد دوشادوش شما کار کند. یا ممکن است شخصی را پیدا کنید که پولی برای سرمایه گذاری داشته باشد اما علاقه ای به کار کردن نداشته باشد.  حتما یک قرارداد شراکت  مکتوب ایجاد کنید که به وضوح مسئولیت ها و تعهدات مربوطه شما را مشخص کند.  شرکای خود را با دقت انتخاب کنید – به خصوص در مورد اعضای خانواده.

منبع:

https://.entrepreneur.com