ایجاد منوی رستوران

همانطور که برای کسب و کار مجموعه غذایی خود برنامه ای تنظیم می کنید، از برخی از روندها از نظر محتوای منوی رستوران و طراحی آگاه باشید. این عوامل می توانند  و در واقع باید بر نوع تجارت خدمات غذایی شما تأثیر بگذارند.

اپراتورهای رستوران گزارش می دهند برخی اقلام محبوب ترند. این اقلام شامل اقلام گیاهی، نان ذرت مکزیکی، محصولات محلی، اقلام ارگانیک، غذاهای ترکیبی و یا محلی دارند، هستند. همچنین تقاضای زیادی برای نان شیرینی، اسپرسو و قهوه‌های مخصوص، و «وعده غذاهای اصلی» خواهید دید. معمولاً غذای اصلی با سفارش جانبی همراه هستند. مشتری ها بیشتر از سال های اخیر غذاهای مرغ، دریایی و گوشت گاو می خورند. در عین حال، برخی مردم انتظار دارند که جایگزین های بدون گوشت را در منو ببینند. مشتریان همچنین خواهان «غذای راحت» هستند – غذاهایی که آنها را به دوران کودکی‌شان بازمی‌گرداند، زمانی که مادران غذا می پختند و گوشت و گوجه وسط بشقاب بود.

منو ها همچنین تعدادی غذاهای قومیتی و ادویه‌ دار را در خود گنجانده اند.  تعجب آور نیست که غذاهای تایلندی، ویتنامی، کریول، توسکانی و حتی غذاهای کلاسیک فرانسوی را در یک منوی رستوران و حتی یک بشقاب پیدا کنید. 

در نظر گرفتن بازار هدف

در عین حال، وقتی برنامه ریزی می کنید، حتماً بچه ها را در نظر داشته باشید. اگر خانواده ها بخش مهمی از بازار هدف شما هستند، طیفی از چهار یا پنج کالا را در بخش های کوچکتر می خواهید که جوانان از آن لذت ببرند. اگر غذاهای میان وعده و همچنین پیش غذا سرو می کنید، توجه داشته باشید که به لطف والدین نگران، بچه ها، بیشتر از چند سال پیش میان وعده های سالم تری را انتخاب می کنند.  برای مثال، در حالی که تنقلات شیرین و شور همچنان محبوب هستند، ماست بر اساس دفعات مصرف در بین بچه های  2 تا 17 ساله سریع‌ترین غذای میان وعده‌ای است که زیاد استفاده می شود. در حالی که اکثر رستوران‌ها هنوز وعده‌های غذایی ثابتی برای کودکان ارائه می‌دهند، ممکن است به خردسالان خود اجازه دهید که از بین گزینه های مغذی انتخاب داشته باشند.

طراحی منو

اگرچه تنوع منوی رستوران در طول سال ها افزایش یافته است، منوها به خودی خود کوتاه تر می شوند. مشتریان پرمشغله نمی خواهند قبل از شام یک منوی طولانی بخوانند. بیرون غذا خوردن، یک فعالیت تفریحی است، بنابراین مشتریان برای استراحت در رستوران هستند. تعداد آیتم های خود را در بررسی کنید و توضیحات منو را ساده و سرراست نگه دارید و انتخاب های متنوع را در قالبی مختصر به مشتریان ارائه دهید. منوی شما همچنین باید نشان دهد که چه غذاهایی را می توان برای برآوردن نیازهای غذایی خاص تهیه کرد. اقلام کم چرب، سدیم و کلسترول نیز باید به همین ترتیب علامت گذاری شوند.

مقررات ایمنی

اگرچه ما خدمات غذایی را به‌عنوان یک صنعت تحت نظارت شدید مانند خدمات پزشکی یا خدمات عمومی در نظر نمی‌گیریم، اما واقعیت این است که بسیاری از جنبه‌های عملکرد شما کاملاً تحت نظارت و مشمول بازرسی هستند. اگر  مقررات را رعایت نکنید، و ممکن است مشمول جریمه شوید یا توسط مقامات تعطیل شوید. اگر تخلفات مربوط به غذای آلوده باشد، مسئول بیماری و حتی مرگ مشتریان خود هستید. مسائلی مانند بهداشت و ایمنی آتش نشانی حیاتی است. شما باید محیط امنی را فراهم کنید که در آن کارمندان شما بتوانند کار کنند و مهمانان شما بتوانند شام بخورند. قوانین را در مورد فروش الکل و محصولات تنباکو دنبال کنید، و مسائل مالیاتی، از جمله فروش، نوشیدنی، حقوق و دستمزد و موارد دیگر را مدیریت کنید.