منو های کوچک‌تر اغلب برای شما بهتر هستند و درآمد بیشتری ایجاد می‌کنند. وقتی نوبت به منوی رستوران می‌رسد، بسیاری از صاحبان رستوران‌ها فکر می کنند منو های طولانی تر بهتر هستند.این موضوع ممکن است برای چند رستوران خاص کارساز باشد.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چرا مشتریان منو های کوچکتر را دوست دارند. بیایید به دلایل زیادی که ممکن است بخواهید سمت منوی کوچک تر بروید، نگاهی بیاندازیم.

منو های کوچک تصمیم گیری را آسان تر می کند

آیا می‌دانستید که بسیاری از مشتریان شما در تصمیم‌گیری برای خوردن چه چیزی هنگام بازدید از رستوران شما مشکل دارند؟ روانشناسی انتخاب می گوید که مشتریان شما درتصمیم گیری برای خرید به کمک احتیاج دارند. این موضوع برای خوردن هم صدق می کند.

بعضی از افراد حس می کنند در انتخاب های زیاد احاطه شده اند. با ارائه منوی کوچکتر به آنها، کار را برای آنها آسانتر می کنید.

علاوه بر این، همه گیری کووید باعث شد بسیاری از رستوران ها منوی خود را کوتاه کنند. همان رستوران‌ها تصمیم می‌گیرند آن منو های کوچک را نگه دارند، چون مشتریانشان آن را دوست دارند و مدیریت آن برایشان آسان‌تر است.

منوهای کوچک مشتری پسند هستند

مشتریان شما نمی خواهند منوی 10 صفحه ای را ورق بزنند. منوی طولانی گیج کننده و طاقت فرسا است. یک منوی طولانی ممکن است زمان بیشتری از آنها بگیرد. آنها از اینکه زمان طولانی سرور شما را سر میز نگه دارند حس بدی می گیرند.

مشتریانی را تصور کنید که وقت کمی دارند.  مطمئناً نمی خواهند 15 دقیقه برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی بخورند صرف کنند. مشتریان شما منو های کوچکتر را دوست دارند زیرا آنها مشتری پسند هستند. آنچه را که نیاز دارند به آنها ارائه دهید، آنگاه مشتریان وفادار خواهید داشت.

منو های کوچکتر شما را تعریف می کنند

منو های کوچک

با یک منوی کوچکتر، مشتریان شما دقیقاً می دانند که چه کسی هستید. نام تجاری شما به راحتی قابل شناسایی است و زمانی که هوس غذاهای منوی کوچک شما را داشته باشند به شما فکر می کنند. تعریف کانسپت رستوران با منوی کوچکتر آسانتر است. اگر در مورد نحوه کوتاه کردن منوی خود سردرگم هستید، از سالندار خود بپرسید.

آنها می توانند در مورد غذاهایی که مشتریان شما دوست دارند و غذاهایی که نمی پسندند به شما اطلاعات بیشتری بدهند. بعد، از مشتریان خود بپرسید که چرا آنها غذاهای خاصی را دوست دارند.

این موضوع به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه چیزی را کوتاه کنید تا بتوانید مفهوم کلی رستوران خود را تعریف کنید. منوی خود را همانطور که با کانسپت شما مطابقت دارد بسازید. غذا های شما فقط باید غذاهایی باشند که شخصیت و دیدگاه شما را مشخص کنند.

منوهای کوچکتر به معنای سرویس سریعتر است

یکی دیگر از دلایلی که مشتریان منوهای کوچکتر را دوست دارند این است که می توانند غذای خود را سریعتر دریافت کنند. آشپزخانه هایی که چندین غذا را از یک منوی 10 صفحه ای تهیه می کنند، اغلب آشفته، پرکار و به طرز وحشتناکی کند هستند.

وقتی منوی خود را ساده می کنید، آشپزخانه شما بهتر می تواند شلوغ ترین ساعات را مدیریت کند. منوهای کوچکتر برای کارکنان آشپزخانه، و فضا هم آسان تر است.کارآمدترین رستوران ها آنهایی هستند که سخت تلاش می کنند تا به مشتریان خود پاسخ دهند و خدمات عالی را به مشتریان ارائه دهند. به یاد داشته باشید که کارایی و بهتر کردن تجربه مشتری در رستوران شما در یک راستا هستند.

منوهای کوچکتر برابر با کارکنان آموزش دیده بهتر

هنگامی که منوی کوچکتری دارید، سرورهای شما برای صحبت در مورد گزینه های شما بهتر آموزش دیده و مجهزتر می شوند. زمانی که منوی شما کوچک است، سرورهای شما شانس بیشتری برای چشیدن تمام اقلام شما دارند. این به آن‌ها تجربه دست اولی می‌دهد تا با مشتریانی که برای تصمیم‌گیری کمک کمی می‌خواهند به اشتراک بگذارند.

همچنین  سرورها می توانند زمانی منوی شما را به خاطر بسپارند که آیتم های کمتری در آن داشته باشید.

منوهای کوچکتر سازگاری را بهبود می بخشد

لازم است مطمئن شوید که غذای شما هر بار به همین ترتیب آماده می شود. اگر مشتری شما هر هفته برای لازانیا گیاهی شما مراجعه می کند، باید مطمئن شوید که طعم، قوام و اندازه یکسانی دارد. با منوی کوچکتر،هر بار تهیه غذاهای با کیفیت بالاتر برای شما آسانتر است.

کیفیت نمایش منوهای کوچکتر

شما نمی توانید نظر همه را جلب کنید و مشتریان شما این را می دانند. وفتی یک منوی کوچکتر ارائه می دهید، به مشتریان خود اطلاع می دهید که همه چیز در منو با کیفیت بالا است. آنها می دانند که شما روی هر غذا تمرکز و با افتخار آنها را سرو می کنید. مشتریان شما کیفیت شما را با منوی تعریف شده می بینند.

منوهای کوچکتر اسراف را کاهش می دهند

امروزه بسیاری از مردم نگران اسراف شدن غذا هستند. آنها واقعاً نمی خواهند غذایی بخورند که نیمی از آنرا دور بریزند. آنها دوست دارند که شما در آشپزخانه اسراف نکنید.

یک منوی کوچک ضایعات را کاهش می دهد زیرا می توانید موجودی خود را بهتر پیگیری کنید و غذای کمتری را هدر بدهید. به مشتریان خود اجازه دهید بدانند منوی کوچکتر شما به ضایعات کمتری دارد. این به بهبود وفاداری به برند شما کمک می کند.

نظر نهایی

تجربه کلی مشتریان خود را در نظر بگیرید. سپس بهترین غذاهای خود را در نظر بگیرید. این مسائل چیزهایی هستند که شما با آنها شناخته می شوید. اکثر اوقات منو های کوچکتر و کوتاهتر بهتر هستند. پس، چرا به غذاهایی که رستوران شما را تعریف می کنند، پایبند نباشید؟

می توانید هر تعداد آیتمی که می خواهید داشته باشید، اما مطمئناً نه یک منوی پنج یا 10 صفحه ای. فراموش نکنید، شما همیشه می توانید یک منوی ویژه با زمان محدود را در مواردی که می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید ارائه دهید!

به مشتریان خود اجازه دهید آنچه را که می خواهید برای آنها سرو کنید بخورند. به این ترتیب آنها بهترین ها را از رستوران شما دریافت می کنند و مرتباً برای غذاهای مورد علاقه خود برمی گردند.

منبع:

https://restaurantengine.com