عکاسی از غذا بطور حرفه ای به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی کلی شما حیاتی است. به قول قدیمی ها، “یک عکس اندازه ی1000  کلمه ارزش دارد.” این نظریه به وضوح برای افراد در کسب و کار رستوران طنین انداز است. در اینجا پنج دلیلی را بررسی می کنیم که چرا باید روی عکاسی سرمایه گذاری کنید. برای اینکه واقعاً غذاهای خود را نه تنها در منوی داخلی خود، بلکه در وب سایت شما در منوی آنلاین و در تمام بازاریابی دیجیتال خود برجسته کنید، عکس های شما باید بدرخشند.

بیایید بررسی کنیم که چرا می خواهید روی عکاسی حرفه ای سرمایه گذاری کنید تا واقعاً رستورانتان بدرخشد.

با عکاسی از غذا تأثیر ماندگار تری دارید

رسانه های بصری در حافظه بیننده می مانند. یک عکاس خوب می داند که اولین باری که یک تصویر را می بینید، یک حس قوی را برمی انگیزد . به عنوان مثال، ممکن است یک عکس جذاب از یک همبرگر ببینید و عکس احساس شادی را در شما برانگیزد. همچنین ممکن است شما را گرسنه کند. اگر بخواهید عکسی از همبرگری ببینید که جذابیت کمتری داشته باشد، ممکن است واکنش مشابهی نداشته باشید.

تصاویر شما باید از کل رستورانتان صحبت کنند. عکس‌های مهیج که احساسات مثبتی را برمی‌انگیزد همان چیزی است که دنبال آن هستید. وقتی عکاسی از غذا حرفه ای باشد و  تصاویر حرفه ای در وب سایت خود داشته باشید، متوجه خواهید شد که مشتریان بیشتر از شما سفارش می دهند.

کیفیت غذای خود را با عکاسی از غذا نشان می دهید

برای شخصی که به تازگی وب سایت رستوران شما را در جستجوی «رستوران های نزدیک من را پیدا کن»  پیدا می کند، عکاسی شما می تواند کیفیت غذای شما را نشان دهد.

با عکاسی تبلیغاتی خوب، هیچ شکی در ذهن مشتریان باقی نمی گذارید که به کیفیت غدا اهمیت می دهید یا نه.

عکاسی از غذا اعتماد را افزایش می دهد و اعتماد به نفس ایجاد می کند. عکاسی خوب به مشتریان خوب و فعلی شما می گوید که برای هر کاری که انجام می دهید ارزش قائل هستید. بنابراین، دورادور به آنها می گوید که به کیفیت ذاتی غذا و تمیزی آشپزخانه خود اهمیت می دهید.

مشتریان خوب شما هیچ شکی در عالی بودن غذای شما نخواهند داشت. با سرمایه گذاری در عکاسی حرفه ای، شما نسبت به رقبای محلی خود برتری خواهید داشت و فروش خود را بیشتر می کنید.

علاوه بر این، قرار دادن عکس از هر آیتم منو در وب سایت یک قانون کلی خوب است. اگر عکس بعضی از غذاها را نگذارید، ناخودآگاه به مشتریان می گویید که آن غذاها ارزش وقت گذاشتن را نداشتند. از همه چیز عکس خوب بگیرید، آن را در وب سایت، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی خود برجسته کنید.

عکاسی از غذا نتایج جستجوی بهتری دریافت می کند

وب‌سایت‌های رستوران‌هایی که تصاویر زیبای خود را بهینه می‌کنند، تگ‌های جایگزین ارائه می‌کنند، شرح‌ها را درج می‌کنند و محتوای عالی می‌نویسند، اغلب در صفحات نتایج موتور جستجوی خود افزایش چشمگیری دارند.

گوگل محتوای خوب را دوست دارد. علاوه بر این، وقتی عکس های خوبی می گیرید، آیتم های منو اغلب در نتایج تصاویر جستجوی Google نشان داده می شوند. بنابراین، عکس‌های فوق‌العاده بگیرید و تصاویر خود را بهینه کنید. با عکاسی تبلیغاتی خود  ممکن است نرخ بازدید در گوگل را بالا ببرید.

امکان موفقیت بازاریابی را با عکاسی از غذا افزایش می دهید

عکاسی تبلیغاتی

با عکاسی از غذا بصورت حرفه ای، برندسازی و بازاریابی رستوران خود را آسان تر خواهید دید. شما می توانید از عکس های غذای حرفه ای خود نه تنها در وب سایت خود بلکه در پلتفرم های رسانه های اجتماعی و حتی در منوی رستوران خود استفاده کنید. اگر عکاسی را استخدام کنید که برندسازی  را بلد باشد عکاسی تبلیغاتی می تواند برند شما را تقویت کند.

علاوه بر این، با یک پوشه فایل پر از عکاسی حرفه‌ای، همیشه محتوایی را برای تبلیغات چاپی، آگهی روزنامه، بیلبورد، ایمیل، آگهی فیس‌بوک، صفحه کسب و کار Google یا موارد دیگر آماده خواهید داشت.

همانطور که به گوگل اشاره می کنیم، مهم است که از عکس های حرفه ای خود نه تنها در پست های کسب و کار گوگل بلکه در بخش اطلاعات خود نیز استفاده کنید. یک نکته خوب این است که مرتب عکس های جدید را به صفحه کسب و کار گوگل خود اضافه کنید. گوگل دوست دارد این محتوا را ببیند و حتی ممکن است برای آن در نتایج موتورهای جستجو به شما جایزه بدهد.

به مشتریان در تصمیم گیری کمک می کنید

برای بسیاری از افراد تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی بخورند می تواند سخت باشد. شما می توانید با سرمایه گذاری در عکاسی حرفه ای از آیتم های منوی خود به آنها کمک کنید تا تصمیم آگاهانه تری بگیرند.

به عنوان مثال، اگر یک رستوران ایتالیایی هستید و یک غذای ماکارونی فانتزی سرو می کنید، می توانید با ارائه عکس به مشتریان خود کمک کنید. بعضی از سرآشپزها ممکن است غذا را به شکل متفاوتی تهیه کنند، پس با نشان دادن آن، به مشتریان کمک می کنید تا تصمیم بگیرند.

علاوه بر این، متوجه خواهید شد که تصاویر حرفه ای به افزایش فروش کمک می کنند. موارد دیگر را در هر بخش منوی وب سایت خود برجسته کنید. برای مثال، اگر مشتری به تازگی یک همبرگر سفارش داده است، پیش غذا، سالاد و دسر را به او نشان دهید. عکس‌های شما ممکن است آنها را ترغیب کند تا سفارش خود را افزایش دهند.

نظریه نهایی در مورد عکاسی تبلیغاتی

وقتی صحبت از تصویرسازی به میان می‌آید، 65 درصد مردم چیزهایی را که می‌بینند به خاطر می‌آورند. تنها 10 درصد ازمردم، آنچه را که می‌خوانند یا می‌شنوند به خاطر می‌آورند. جلوه های بصری خوب مشتریان بیشتری را جذب می کند.

به همین دلیل است که جذابیت بصری تصاویر غذا را نمی توان نادیده گرفت. آنها یک ویژگی محوری در وب سایت شما و در تمام بازاریابی شما هستند. عکس ها همچنین بخش عمده ی منوی داخلی شما و همچنین منوی آنلاین شما هستند.

برای فروش و برجسته کردن منوی  شگفت انگیزتان، سرمایه گذاری در عکاسی حرفه ای خیلی مهم است. به گوشی هوشمند خود یا هر پس زمینه ای پشت غذای خود دلگرم نباشید. فردی را استخدام کنید که می داند چگونه از غذا عکس بگیرد. عکاسی از غذا کار ساده ای نیست، پس ازعکاس خود نمونه کار بخواهید.

اجازه دهید چشم هنرمند عکاستان شما را در این مسیر راهنمایی کند. در طول مسیر در کنارش باشید تا تصاویر  برند رستوران شما را بخوبی به تصویر بکشد. با تغییر تصاویر یا اضافه کردن عکس به بازاریابی خود، خیلی زود می فهمید که عکاسی حرفه ای از غذا، راه را برای پیشرفت رستورانتان هموار می کند.

منبع:

https://restaurantengine.com/