قبلاً رستوران‌ها فضای داخلی خود را با در نظر گرفتن فضایی که در اختیار دارند ، نوع رستوران و خدمات و راحتی مشتری تزئین می کردند. صاحبان رستوران‌های امروزی فضای داخلی کافه یا رستوران خود را با در نظر گرفتن تولید و انتشار محتوا در اینستاگرام طراحی می کنند. این طراحی شامل دکوراسیون و همچنین رنگ بشقاب ها، سفره ها و موارد دیگر است. دلیل این موضوع آن است که  صاحبان و مدیران رستوران‌ها به اهمیت اینستاگرام برای رستوران و غذاهایشان در  پی برده‌اند. برخی از صاحبان رستوران‌ها حتی دکور میز خود را با در نظر گرفتن فضای اینستاگرام انتخاب می‌کنند. اینستاگرام برای رستوران شما بسیار مفید است، بنابراین بیایید به افزایش فروش رستوران با اینستاگرام و پنج دلیل برای نیاز کافه یا رستوران شما به آن نگاه کنیم.

1. تعداد زیادی از مردم به اینستاگرام دسترسی دارند

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه و تمرکز بر تصاویر بصری، پلتفرم رسانه اجتماعی عالی برای نمایش محصولات و فضای رستوران شما است. نه تنها می توانید به بخش بزرگی از مردم اطراف خود دسترسی پیدا کنید، بلکه می توانید آنها را با عکس ها و فیلم های منوی خوشمزه و فضای طراحی شده و زیبای خود وسوسه کنید.

به دلیل پتانسیل دسترسی به مخاطبان زیاد، می‌توانید از اینستاگرام برای ایجاد روابط با مشتریان فعلی خود و همچنین مشتریان بالقوه استفاده کنید. مشتریان می‌خواهند از طریق عکس‌های رسانه‌های اجتماعی با شما ارتباط برقرار کنند.  آنها وقتی تصویر غذا یا رستوران شما را در اینستاگرام می‌بینند به خودشان می‌گویند”من این غذا را خوردم و عالی بود” یا “به نظر فوق العاده می رسد. امشب به آنجا برویم.”  شما می‌توانید با تهیه دوره آموزشی مهندسی راه اندازی رستوران راهکارها و روش های موفقیت در کیفیت، تنوع و شکل غذا را به بهترین نحو یاد بگیرید.

در نهایت، به دلیل دسترسی بسیار زیاد، متوجه خواهید شد که فرصت های تبلیغاتی پولی، برای برجسته کردن رستوران خود در اینستاگرام مقرون به صرفه است و ممکن است بازدهی عالی برای سرمایه گذاری شما ایجاد کند. همچینین با دیدن تصویر غذای شما احتمال اعتراض مشتریان رستوران نیر کمتر خواهد بود.

۲. نرخ تعامل برای افزایش فروش رستوران با اینستاگرام بالاست

متوجه می‌شوید که وقتی عکس‌های غذای خود را در اینستاگرام پست می‌کنید، از نرخ تعامل بیشتری نسبت به فیس‌بوک یا توییتر برخوردار خواهید شد. اینستاگرام مکان مناسبی برای رستوران شماست، زیرا با وجود پست‌های متنوع در فضای اینستاگرام، کاربران واقعاً به پست‌های مربوط به غذا علاقه دارند. همه غذا می خورند و اکثر مردم دوست دارند غذای خوب بخورند. آنها دوست دارند قبل از خوردن چیزی، آنرا ببینند. به همین دلیل است که پلتفرم بصری مانند اینستاگرام چنین دسترسی فوق العاده ای به شما و مشتریانتان می‌دهد. شما می توانید با تعداد بیشتری از کاربران رسانه های اجتماعی در اینستاگرام نسبت به بسیاری از پلتفرم های دیگر ارتباط برقرار کنید.

نکاتی در مورد چگونگی افزایش دسترسی مردم به پیج اینستاگرام شما عبارتند از:

  • از استوری‌ها و ریلز‌های اینستاگرام استفاده کنید – ویدیوها پتانسیل دسترسی و تعامل بسیار بالایی دارند.
  • از یک عکاس حرفه ای برای عکس گرفتن استفاده کنید. لازم است مطمئن شوید عکاسی از غذا در بهترین نور ممکن برای قسمت هایلایت گرفته شده است.
  • کاربران اینستاگرام را با هایلایت‌هایی از سرآشپز، کارکنان و حتی دستور پخت‌های غذایتان، به داخل رستوران خود ببرید.
افزایش فروش رستوران با اینستاگرام

 3. می توانید به کاربران جوان و حتی نوجوان دسترسی پیدا کنید

جوانان بیش از هر نسل دیگری در رستوران‌ها غذا می‌خورند و نوجوانان نیز از این قاعده عقب نیست. پیشتر در مقاله راه اندازی رستوران به انواع نسل ها و مخاطبین رستوران به طور مفصل تری پرداختیم. با قدرت خریدی بیشتر از  میانسالان نباید این دو گروه را نادیده گرفت. هر دوی آنها در هنگام تصمیم برای خرید بیشتر به رسانه های اجتماعی متکی هستند.

نسل هزاره و نسل زد که اکثریت کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند، مایلند بدانند دیگران کجا غذا می‌خورند. آن‌ها می‌خواهند به مکان‌هایی بروند که شیک هستند. علاوه بر این، آنها کاربران قوی اینستاگرام هستند، بنابراین می توانید به راحتی روی آنها سرمایه گذاری کنید. مطمئن باشید که نسل هزاره و نسل Z قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کجا غذا بخورند، میز رزرو کنند یا سفارش بدهند، به اینستاگرام سر می زنند.

با به نمایش گذاشتن غذاهای خود در اینستاگرام، می توانید رستورانی باشید که مشتریان شما می‌خواهند در آنجا غذا بخورند. از طریق پست‌ها، استوری‌ها، ریلز‌ها و تبلیغات اینستاگرام، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که رستوران شما در ذهن‌ها جای گرفته است و افزایش فروش رستوران با اینستاگرام را برای خود بهمراه داشته باشید.  کاربران اینستاگرام می‌توانند با توجه به محتوای اینستاگرام شما در مورد صرف غذا در رستوران شما تصمیم آگاهانه بگیرند. شما از هدف قرار دادن این گروه‌ها، سود می‌برید زیرا خیلی احتمال دارد که محتوای شما را به اشتراک بگذارند. بنابراین، می توانید دسترسی خود را بدون هیچ هزینه ای افزایش دهید.

4. کسب و کارها در اینستاگرام مهم هستند

یک آمار نشان می دهد که 90درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک بیزینس را در این پلتفرم دنبال می کنند. این آمار به تنهایی دلیل محکم دیگری برای اهمیت اینستاگرام برای رستوران شماست. شما نه تنها می توانید مخاطبین خود را در اینستاگرام افزایش دهید، بلکه می توانید کسب و کار خود را نیز توسعه دهید. شما می توانید با فالوورهای خود ارتباط عمیق برقرار کرده و آنها را تشویق و ترغیب کنید که از رستوران شما برای غذاهای خوشمزه خود بازدید کنند.

5. می توانید برای افزایش فروش رستوران با اینستاگرام استوری بگذارید

مشتری‌های امروزی می خواهند با رستوران شما در ارتباط باشند. آنها می خواهند به کارکنان و غذای شما احساس وابستگی کنند. از طریق استوری های اینستاگرام که پست های موقتی هستند، به راحتی می توانید عملکرد درونی رستوران خود را به نمایش بگذارید. می‌توانید نحوه تهیه ظروف را هایلایت کنید، نحوه آماده‌سازی غذا را نمایش دهید. محصولات ویژه را معرفی کنید، فعالیت‌های پشت صحنه را به نمایش بگذارید، و موارد دیگر. همچنین می‌توانید با پین کردن استوری به‌عنوان هایلایت‌های استوری، کاری کنید که آن‌ها از بین نروند.

اگر ویدیویی دارید، ریلز اینستاگرام راهی است که می توانید گامی به جلوتر بردارید. هم استوری‌ها و هم ویدیوها به شما کمک می کنند تا با هایلایت کردن استوری رستوران خود، برند خود را بسازید و رشد دهید. افزایش فروش رستوران با اینستاگرام چیزی هست که با رعایت این نکات به آن خواهید رسید .

سخن آخر در رابطه با اهمیت اینستاگرام برای رستوران ها

عقل مردم به چشمشان است. این مفهوم هیچوقت به مهمی “عصر رسانه های اجتماعی” نبوده است. وقتی مشتریان امروزی انتخاب می‌کنند کجا غذا بخورند، مطمئن باشید که صفحه اینستاگرام شما را می‌بینند. آنها می خواهند قبل از اینکه غذای شما را  بخورنند آنرا ببینندشما این فرصت بی نظیر را دارید تا رستوران و غذاهای خود را در اینستاگرام به مشتریان معرفی کنید. با عکس های حرفه ای و توضیحات سرگرم کننده، تصاویر آیتم های منوی رستوران، کاربران اینستاگرام را به خود جذب می کند.

با این پلتفرم رسانه اجتماعی قدرتمند، عرصه بصری را در دستان خود دارید. شما می توانید از قدرت آن در استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید تا کاربران را به روش هایی که 10 سال پیش ممکن نبود جذب کنید. نکته اصلی این است که اینستاگرام می‌تواند با استفاده از قدرت ایجاد رابطه، ترافیک را افزایش دهد و در نتیجه افزایش فروش رستوران را در پی خواهد داشت.

برگرفته از:

restaurantengine.com